Claude Côté

31. prosince 2015 v 9:00


Jméno: Claude Côté
Věk: 50+
Titul: Vrátný
Schopnost: Fotografická paměť
Sídlo: Hlavní brána

Popis vzhledu:
Drobnější povislý chlapík s tupým ne příliš výrazným obličejem, poloplešatými prošedivělými vlasy a brýlemi, které drží na čestné slovo. Oblíkaný chodí jako ten největší šupák a je mu to jedno.

Další informace:
Claud Côté byl skoro celý život vrátným a je to tak to jediné v čem je opravdu dobrý. Během války dělal skladníka v jednom krytu, který připravoval, a když do něj lidi hekticky naběhli a zavřeli ho, Claude už v něm zůstal, takže se zachránil úplnou náhodou. Po otevření krytu v roce 2027 se potloukal v okolí Carcassonne a zase si našel práci vrátného. Vždycky byl dobrý v zapamatování si toho, kdo přišel a kdo je na místě poprvé, ale postupně se u něj vyvinula přímo fotografická paměť. Po dobytí Barbosy byl králem převelen tam.

Claude je jednoduchý, dalo by se říci až primitivní člověk. Najdete ho, jak sedává ve svém malém pokojíku u Hlavní brány a podřimuje, ale jakmile kolem něj projdete, jako správný hlídač se vzbudí a hned ví, co se děje. Když váz zná, tak nereaguje, ale nestane se, že by kolem něj prošel někdo, kdo je v pevnosti poprvé. Toho okamžitě zastaví a lustruje, kde se vzal.

Celý den se nudí a tak se zabavuje i nejpitomějšími činnostmi. Je příliš hloupý, aby si četl a nebo luštil křížovky, televizi sledovat pochopitelně nemůže. Většinou skautským nožíkem vyrývá do veškerého dřeva kolem něj dětinské kosočtverce, hází si hopkací kuličkou o stěnu a nebo hraje sám se sebou pasians. Nějaká dobrá duše mu před několika měsíci přinesla z mise tetris, takový, kde je ale jenom jedna hra - tetris, ale už má skoro vybité baterky.

Když mu občas přinesete něco, čím se zabaví, bude na vás slušný a hodný, ale když se celý den nudí, je protivný jak prdel a kontroluje vás, i když vás pochopitelně zná.

Neumí poválečnou angličtinu. Umí jenom francouzsky a to ještě k tomu špatně. Anglicky umí jen absolutně základní slova, jako "ty", "stát", "tam šerif" a "zapečené těstoviny se sýrem" (jeho nejoblíbenější jídlo).

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama