Dům Xantery Mary

22. prosince 2015 v 17:21

Přestože to tak na první pohled nevypadá, dům, který Viktor pro svou rodinu postavil je nejluxusnější a nejmodernější stavení v pevnosti. Nachází se v severní části Horního nádvoří a okna má na jih. Trvalo mu více než rok a půl, než ho dal celý dokupy, proto v něm začali bydlet teprve v únoru 2030. Má 3 malé místnosti a jako jediné stavení na horním nádvoří má vlastní koupelnu s teplou vodou a vanou. Právě systém vytápění domu a ohřevu teplé vody mu zabral nejvíce času, protože trvalo dlouho, než sehnal veškerý materiál. Paradoxně on je teplokrevný a horká voda na tělo mu nedělá dobře, ale vymyslel to pro zimomřivou Xanteru a jejich syna.


Princip ohřevu teplé vody funguje na tom, že má nádrž na dešťovou vodu, z té míří hadice do solárního systému vyrobeného ze starých měděných trubiček zavřených v úzké dřevěné bedně vysypadné rozdroleným polystyrenem a překryté černou látkou a skleněnou tabulí. Z toho teče pomalu samospádem voda do starého bojleru v koupelně. V od dubna do října je schopná se takto voda ořát mezi 40 až 60 stupňi, podle toho, jak moc svítí slunce. Horší je to v zimě, kdy voda v nádrži občas zamrzá, takže se musí zevnitř napumpovat ruční pumpou do solárního systému. Tam se i v zimě je schopná vyhřát až na 20 stupňů a poté se v bojleru, pod kterým se dá zatopit normálně oheň, dál dohřeje. Pořád je to rychlejší způsob ohřevu vody než mají ostatní obyvatelé pevnosti. Takže, když se někdo rozhodne se vykoupat, 200 litrů horké vody je i v největších mrazech přichystáno zhruba za 40 minut. Ku příkladu voda v elektricky napájených bojlerech v unimobuňce na hlavním nádvoří, kde se koupe většina obyvatel Barbosy nebude nikdy nahřátá více než na 25 stupňů a navíc jsou tam jen sprchy. Voda v hradní koupelně se je schopná nahřát i na 80 stupňů, ale je jí jen 90 litrů a trvá to i 2 hodiny, než se nahřeje.
Paradoxně se z domu odstěhoval na jaře 2031 a už v něm bydlí jenom jeho bývalá přítelkyně s dětmi Xantera.
Zkrátka a dobře Xanteře její obydlí každý závidí a to ne jen pro jeho víceméně moderní koupelnu, ale taky pro jeho systém vytápění místností, který rovněž funguje na principu proudění horké vody zkrz staré potrubí v dřevěné podlaze.

Hrát v domě

 


Komentáře

1 WaclawF | E-mail | 17. ledna 2017 v 16:17 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na brokenguns.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 ZdenekJ | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 11:05 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama