HISTORIE

5. prosince 2015 v 15:00
V roce 2023 začal šílený technický boom po celém světě. Rusko, Čína, Spojené státy, Japonsko i Evropská Unie začali další závod, tentokrát ale nešlo o Měsíc, ale o ovládnutí Země. Už po dvou letech se vše vymklo kontrole a válka za použití jaderných a biocidních zbraní. Během pár hodin byl zničen téměř celý svět. Málokdo se stihl schovat, protože jen v málo případech byla vyhlášena válka, útoky byly neočekávané, přestože vládne všeobecné přesvědčení, že za nitky někdo zatáhl, proto se vše spustilo zároveň.

Sotva 0,01% lidí bylo schováno v protiatomových krytech, zbytek lidí byl více či méně vystaven záření. Stejně tak zvířata a rostliny. Hladomor a mutace učinily z nepoškozených lidí psance, kteří se začali stahovat na relativně bezpečná místa. Většinou jsou vybrány středověké pevnosti. Skutečné kamenné hrady, které jsou opevněné. Brutalita ozářených zvířat i lidí je nezměrná. Nezabíjí ze žádného důvodu, vede je obyčejný pud a strach. Útočí na všechno, co vidí.

Experimentální lékaři zjistili, že ne veškerá mutace je u lidí vysloveně záporná. Najdou se i jedinci, kterým ozáření spíše pomohlo a dává jim jisté schopnosti. Tito lidé musí projít testy a pak se mohou připojit k vojákům, kteří se snaží dát zemi zas do pořádku.

V roce 2028, 5 let od nehody se podařilo získat alespoň prozatímní stabilitu, kterou zaštiťuje Královské město (leží zhruba na území tehdejšího Carcassonne) a jeho okolí. Ne každý člověk se hodí pro roli vojáka, mnoho takových se ujalo rolí dělníků a rolníků a snaží se obnovit hospodářství země. Král, který byl zvolen lidem už roku 2025, se snaží rozšířit bezpečnou zónu, a tak obnovuje i jiné pevnosti.

Proto vyslal jednotku vojáků do pevnosti, které dnes už nikdo neřekne jinak než Barbosa po vzoru Pirátů z Karibiku. Jednotka se pokusila vyčistit místní hrad, aby mohl být použit jako další válečná základna. V pevnosti byla zanechána posádka, která má za úkol udržet pevnost a pokusit se obsadit přilehlá území a zajistit, aby došlo k odlišení lidí s vhodnou mutací od těch, kteří jsou pouhé vraždící zrůdy. Práci jim značně komplikuje fakt, že už dávno pominula doba, kdy na ně bezhlavě útočili zmutované zrůdy, které nebylo těžké zastřelit. Nyní se i druhá strana formuje a její útoky jsou čím dál tím promyšlenější.

Nějakou dobu fungovala Barbosa jako jedna z kolonií Království. Král se doopravdy staral. Dával dokupy královské město, obnovil lodní dopravu mezi Callais a Doveru, také některé továrny, mezi jinými na kosmetiku, papírny, palírny a nebo vývoje hybridních pohonů do dopravních prostředků, aby lidé nemuseli neustále cestovat jako ve středvěku. Nicméně taky vydal některé vyhlášky, které úplně nekorespondovaly s filozofií Barbosy, proto se naše pevnost v listopadu 2031 odtrhla a jede na vlastní pěst.

TY k nám přijíždíš roku 2031.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama