Barbosa

17. prosince 2015 v 14:00
Pevnost se nachází na mořském břehu u severního pobřeží Francie v Normandii v oblasti Manche severozápadně od města Lessay. Je obehnána vnitřní a vnější hradbou. Od Královského města je to cca 800 kilomterů. Netrénovaný člověk tu cestu pěšky urazí asi za 2 týdny.


Prozatím se nám podařilo zabezpečit pouze vnitřní okruh a žijeme jen v jedné obytné hlavní budově a v několika menších postavených na horním nádvoří. Pevnost je tak rozlehlá, že ji se stavem posádky, jaký je nyní, nemáme pod kontrolou celou.

Celkově se v pevnosti nachází jedna hlavní původní budova na horním nádvoří, která je ve víceméně funkčním obyvatelném stavu. Na střeše je kulometné hnízdo. V horních patrech se nachází několik pokojů, kde bydlí noví rekruti, většinou po jedné nebo po dvou osobách, společná jídelna, kuchyň a velká koupelna se studenou vodou. Ve středních patrech: ošetřovna, společenská a zasedací místnost a také telekomunikační místnost. Ve spodních patrech poté hospoda s bordelem Saigon II, a zbrojnice. Přes hlavní budovu se také jde do sklepení, kde jsou většinou nepoužívané kobky a mučírna, která je v současné době používaná jako velká lednice na potraviny.

Na horním nádvoří se také nachází několik menších už přistavěných budov, do kterých se většinou přestěhovali stálí obyvatelé Barbosy. Najdete zde různé typy staveb podle toho, jak to komu sedí a hlavně, jak se komu co chtělo stavět. Dřevostavby, nové zděné domky, ale i nahrubo sbité barabizny z vlnitých plechů. Krom toho se na horním nádvoří nachází také chlívek, kde se chovají prasokravové a drůbež. Poslední věc na horním nádvoří je větrná elektrárna, která na několik hodin denně zásobuje pevnost elektřinou. Po setmění se proud centrálně vypíná, aby se nestalo, že někdo bude v noci svítit a přiláká tím příšery. Stále zásobený proudem je pouze Saigon II, většina jeho salonků stejně nemá okna a nebo jsou na nich tlusté závěsy. Elektřiny je ale málo a vystačí jen na nejzákladnější spotřebiče. Většina lidí, kteří žijí v budovách na nádvoří, proto svítí různými lampami na olej nebo jiný tuk a vaří i topí na dřevě. Po celé pevnosti jsou rozmístěna silná halogenová světla. Ta se ale zapínají jen v případě útoku, aby bylo na boj dobře vidět.

Dále má Barbosa i spodní nádvoří. Na něm se nachází kaple. Západní polorozbořená budova a "Zakázaná" severní budova. Zakázaná proto, že je zapečetěná, jelikož je v ní průlez do chodby, která končí až v horách. Oba konce chodby jsou zavalené, ale stejně...Na spodním nádvoří je také zahrada, kde se pěstují různé druhy zeleniny a ovoce a také malé pole. Na spodní nádvoří také jednou za 2 týdny na jeden den přijíždí karavan, kde můžete prodávat a nakupovat předměty. Datum příjezdu bude vždy týden dopředu oznámeno.

Nejproblematičtějším místem jsou polorozbořené hradby na pevninském okraji pevnosti. Nechrání dostatečně spodní nádvoří, proto zde ve dne chodí hlídka, která sleduje pohyb v lesích okolo Barbosy. Jakmile zapadá slunce, jsou všichni obyvatelé pevnosti nuceni se vrátit na horní nádvoří neboť se s příchodem tmy zavírají brány a každý, kdo zůstane v nechráněné oblasti spodního nádvoří už nemá šanci se dostat dovnitř, jelikož šerif nedělá vyjímky. Leda, že by vám nějaká dobrá duše hodila provaz, po kterém přelezete.Do pevnosti se jde přes přístupovou cestu, která vede podél moře přímo na horní nádvoří. Pokud náhodou půjdete dovnitř přes pevninu a budete chtít projít přes rozbořené hrady na spodní nádvoří, hlídka vás zastaví a pošle vás na tu Přístupovou cestu. Nemá totiž v popisu práce rozlišovat, kdo do pevnosti patří a a kdo ne, jelikož se to každou chvíli mění. To má na starosti pouze klíčník, ten sídlí u hlavní brány vedoucí právě z Přístupové cesty na horní nádvoří, který si každého pamatuje. Nicméně při prvním příchodu do Barbosy (ať už z jakéhokoliv důvodu) se stejně musíte nejprve přihlásit u šerifa.

Takže ve zkratce - kudy z pevnosti vylezete je na vás, jestli přes hlavní bránu, přes spodní nádvoří a nebo budete rovnou skákat z cimbuří do moře. Dovnitř se jde pouze a jenom přes Přístupovou cestu a hlavní bránu s klíčníkem.

V okolí pevnosti se nachází z jedné strany moře a z druhé lesy a hory. Na obě strany můžete přes den klidně volně chodit (pokud tím nezanedbáte své povinosti), ale vždy se setměním se musíte vrátit. Je to ovšem na vlastní nebezpečí a nováčkům je to zakázáno, jelikož na obou stranách se mohou nacházet příšery, na které byste nemuseli stači. Pokud se zraníte, protože jste udělali kravinu a šli jste do zakázané oblasti a přitom jste v Barbose 2. den, můžete se vsadit, že vám šerif ještě přidá a navrch vás ještě potrestá, abyste si to pamatovali. Nováčci jste prvních 14 dní v pevnosti. Pak si víceméně choďte, kam chcete.

Mapa pevnosti


Legenda:
1. Hlavní budova
2. Kulometné hnízdo
3. Hlavní brána
4. Statek
5. Elektrárna
6. Hygienická unimobuňka
7. Studna
8. Kartografický dům
9. Dům Viktora a Xantery Mary
10. Šerifův dům
11. Dům Bylinkové babičky
12. Sklárna
13. Kovárna
14. Jižní brána
15. Rozbořená západní budova
16. "Zakázaná" severní budova
17. Kaple
18. Polorozbořené hradby
19. Pole
20. Přístupová cesta
21. Moře
22. Rozbořený dům

Barbosa pochopitelně není jediná oficiální pod monarchii spadající pevnost v okolí. Mezi další patří hrady Angers, Foix, Pierrefonds a Totnes, vězení La Santé, H15, Dachau či d´If, Carnotovo lyceum v Dijonu, svobodně žijící obyvatelé a přsto vzájemně střechami propojenimi ve městech Poperinge, Metz a Amersfoort nebo moderní pevnost žijící ovšem převážně z přivezených zásob v Porthsmouthu. Krom toho je ještě mnoho dalších stanovišť, kde žijí lidé pospolu, jako například vesnice Ver, Základní škola Charlese de Gaullea ve vesnici Lessai 12 kilomentrů od Barbosy a nebo oblast Ramsau am Dachstein v Rakouských Alpách, která ani není pořádně oplocená. Je tak v horách, že se tím chrání sama. Tato místa ale ovšem nespadají pod Královské město, ale jsou svobodná, tudíž i tolik nemoderní.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama