Pravidla pro hráče

7. prosince 2015 v 18:08
Tato hra je nevhodná pro maldistvé! Hráče mladší 18ti let nepřijímáme!

1. Pravidlo: Hlavní slovo má admin a také má vždycky pravdu!
2. Pravidlo: Pokud admin pravdu nemá, platí pravidlo 1.

1) HRÁČI NEJSOU POSTAVY! - pravidlo, které znamená, že víš-li něco ty jako hráč, ale tvá postava to neví, musíš se chovat tak, jako by to skutečně nevěděla a nesmíš jí ani navádět k tomu, aby se to dozvěděla, pokud to není v její povaze.
Jde i o drobnosti, pokud si přečteš, že někdo slyší skrz zeď, neznamená to, že si budeš dávat pozor, aby se tvá postava bavila o důležitých věcech někde jinde. Například tvoje postava hraje s jinou postavou, která je tobě osobně (jako hráči) nesympatická, přečetl sis profil a víš, že to je třeba hrozná svině. Nesmíš se tím nechat ovlivnit. Tvoje postava vidí jen vzhled a gesta té druhé, a pokud ta svině má napsáno v profilu, že každého okouzlí, tak prostě okouzlí i tvojí postavu a tečka. To že jí po čase prokoukne už je jiná věci. Říká se tomu Křišťálová stěna. Představte si neviditelnou zeď, která odděluje vaši mysl od mysli vaší postavy.
Celá hra se odehrává v postech. Neexistuje nic jiného. Musíte psát, co postava dělá, co si myslí i co říká. Pokud někoho kucháte, popíšete to. Sex se taky musí odehrát, porod taky atd. Takže myslete na to. Nenutíme vás, aby to bylo na milion postů, ale nesmíte to odbýt.

2) ČAS běží ve hře alternativně: pokud svou postavu pošlete spát, klidně jí můžete v druhém postu probudit a hrát jako další ráno. Ale to neznamená, že pokud máte rozehranou hru a řešíte v ní, že svítí slunce při letním poledni, zatímco vy se na sílu ve 2 ráno držíte, abyste neusli, že tu hru musíte dohrát ten den. Klidně až přijdete druhý den z práce nebo školy, můžete pokračovat. Ale prosíme, nezasírejte hrací místa jako hospoda neaktivními hrami. Pokud víte, že nemáte teďka týden čas hrát, protože jedete pryč, ukliďte postavu někam, kde nebude zavázet, aby na tom místě mohl hrát někdo jiný.

3) OVLIVŇOVÁNÍ CIZÍCH POSTAV - tohle je ošemetná záležitost, ale cizí postavu nesmíš ovlivňovat, nesmíš psát, co ona dělá nebo říká, pokud to už neudělala v předchozím postu. Mysli na to, že textové rpg není tak snadné jako deskové, kde tě hned druhý hráč odkáže do patřičných mezí. Tady musíš myslet dopředu a za oba.
Příklad:
a) Přijdeš k jiné postavě a bafneš na ní. Nemůžeš dopředu říct, že se strašně lekla. Můžeš ale napsat, že očekáváš, že se lekne, protože jsi ve strašení fakt dobrý. Je ale na druhém hráči, co udělá - samozřejmě v souladu s jeho postavou, takže podle toho ti může druhá postava dát pěstí, pokrčit rameny nebo leknutím nadskočit.
b) Milostné scény - když někoho chytnete kolem pasu, může se vám vyškubnout, když někoho líbáte, může vás pokousat - jestli krvácíte, to je na vás. I když napíšete, že to byl nejlepší sex ve vašem životě, klidně si druhá postava může myslet, že to za moc nestálo. S tím se nedá nic dělat. Pokud jde o znásilnění - ano, může se to stát a ano, musíte to odehrát celé a zase to musí být realistické. Když vaši padesátikilovou postavu chytne stopadesátikilový hypermutant a přehne vás za rohem, musíte realisticky hrát, že jste fakt neměli šanci na obranu.
c) nejtěžší varianta je boj - nastudujte si, jak je na tom vaše postava a váš protivník, protože tohle není nic lehkého. Napíšeš, že dáš postavě pěstí - ale ona sama si rozhodne, jestli jí zlomíš nos nebo se jí podaří částečně vyhnout.
Napíšeš, že si tu malou holku hodíš přes rameno - mysli na to, že pokud je o několik úrovní výš než ty, asi těžko tě to nechá udělat, pokud je ve střehu. Pak ale čekej, že ti to vrátí.
Chceš někoho skutečně zabít, třeba jen v afektu, ale chceš. Napíšeš, že vytáhneš nůž, bodneš do něj a míříš na břicho. (Přidej vždy popis svého stavu a zkušenosti - Př: nikdy jsem to nedělal, klepu se vzteky, ale chci to, tak moc NEBO je to ten naučený pohyb, už tolikrát jsem nůž tahal z těla mrtvého mutanta a on bude další NEBO rychlostí blesku vytáhnu nůž a rozmáchnu se, jdu mu po břichu, doufám, že zasáhnu žaludek) - a opět je na druhé postavě, jak situaci vyhodnotí s přihlédnutím k vaším a jejím schopnostem a zkušenostem. (Může se prostě uhnout, zlomit vám ruku s nožem, může se zhroutit k zemi s nožem v těle atd.)
Pokud byste zde měli nějaký problém, napište si to s hráčem na konec postu do závorek (Je to školený zabiják, měl by tě bez problémů trefit) a druhý odpostuje a na konci stojí (Zkušená sice je, ale já mám na sobě neprůstřelnou vestu NEBO On sice vypadá jako blbec, ale je dítě štěstěny, takže se vyhnul)
Nebo se pod postem objeví (Hele, myslím, že tohle nesmíš. On má rychlejší reflexy a nikdy by se bodnout nenechal) - co k tomu říct, snažte se myslet realisticky
Poněkud horší je to, pokud po někom střílíš, ale myslím, že princip už všichni pochopili. Zároveň si nesmíte s žádným hráčem postavy vyměnit a ani nesmíte vy hrát za systémové postavy!


4) SPORY MEZI HRÁČI - Nehádejte se s ostatními hráči a rozhodně je neurážejte, pokud máte s někým problém nebo si myslíte, že porušuje pravidla nebo si tím nejste jistí, napište adminům. My vás rozsoudíme.

5) VÍCE POSTAV - Každý hráč může mít více postav, až 5. Ale mysli na to, že je těžké za tolik postav hrát opravdu věrně. Můžete jim vytvořit rozdílné povahy a vzhled, ale udělat to tak, aby jejich gesta, hlášky a vtip nesplývaly zvládne opravdu jen málo kdo.
Kupříkladu jsme tady měli hráče, který měl 3 postavy. 2 ženské a jednoho chlapa. A my jsme si u nich neustále pletli jména a pohlaví, protože i přes rozdílný vzhled jsme stylem psaní nebyli schopni určit, za kterou postavu vlastně hraje. Kor když se občas ten člověk spletl ve jméně nad postem. Takže lepší, než mít 5 postav a hrát za všechny na půl, je vytvořit si 2 a věrně jejich osobnosti rozdělit. Potom jsou hráči, jechž postavy jsou nejen charakerově rozdílné, ale také i posty jsou psané jiným způsobem, že byste kolikrát nepoznali, že za ně hraje jeden člověk. Pokud chcete mít více postav, opravdu si s tím pohrajte.

6) Poslední, ale ne však nedůležité pravidlo: NAŠE HRA JE NEVHODNÁ PRO DĚTI DO 18 LET! Vzhledem k velkému množství naturalistických scén a závažnosti tématu naší hry opravdu mladším lidem nedoporučujeme hrát. Odesláním své postavy taky potvrzuješ, že už ti bylo alespoň 15 let.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama