Pravidla pro postavy

8. prosince 2015 v 23:06
 • Postava musí poslouchat své nadřízené - jinými slovy velícího důstojníka a primárně Šerifa pevnosti. Nejhorším prohřeškem je neuposlechnutí vojenského rozkazu a vystavení nebezpečí ostatních a to vlastní hloupostí nebo nezodpovědností (vstup do zakázaných prostor, atd.)
 • Postavy jsou povinné plnit své povinnosti, hlídky atd. Musí se dostavit na určené místo v pevnosti, pokud je vyhlášen poplach.
 • Postavy nesmí nikoho vpustit do pevnosti. Pokud vpustíte nováčka, může se taky stát, že to bude špion, takže je to na vaši zodpovědnost.
 • Postava nesmí jakoukoliv jinou postavu zabít nebo jí záměrně ublížit - za takové věci přichází soud, vězení nebo smrt. Ovšem tam kde není žalobce, není soudce. Pokud se vaše postava s někým pere, zabít jí a nebo jí způsobit trvalé zmrzačení můžete pouze za výslovného souhlasu hráče jakožto majitele té druhé postavy!
 • Všeho je nedostatek a postavy vybavení své dostávají přídělem nebo je získávají na akcích. Krádeže jsou zakázané a trestají se. Pokud tvá postava něco ukradne, musíš to napsat adminům, aby ti to zahrnuli do inventáře a odebrali to té druhé postavě. My jakožto administrátoři hry to nebudeme řešit, prostě věc přehodíme, ALE: Musíš tu krádež rovněž odehrát a nemusí se ti podařit.Taky pokud zjistíte, že vám něco v inventáři chybí, můžete po tom pátrat. Ale ne tak, že si budete prohlížet inventáře jiných postav a pak žalovat na hráče, ale zase jako ve skutečnosti. Budete se ptát, jestli tu věc někdo neviděl, budete vzpomínat, kde jste jí naposled použili a tak. Taky je možné, že vám nějakou věc z inventáře ukradl i sám vypravěč, aby pátrání po ní poté zahrnul do nějaké investigativní mise. Můžete krádež nahlásit Šerifovi a prostě jinou postavu prásknout, pokud jste jí u toho viděli. Myslete na to, že jen proto, že vy jakožto hráč něco víte, protože jste si to přečetli, neznamená, že to ví i vaše postava.
 • Na několika místech se dá uplatnit směnný obchod. Na čem se s obchodníky nebo jinými hráči dohodnete, je jen vaše věc. Pokud směníte s jiným hráčem, musí nám to jeden z vás napsat, abychom to změnili v inventáři.
 • Postavy si vzájemě mohou půjčovat věci. Vždy se to ale musí odehrát. Postavy se na tom musí dohodnout a musí dojít k předávce. Pokud se tak stane, nahlaste to adminům a provedeme dočasnou změnu v inventáři. Stejně tak vrácení věcí. Výjimka platí pouze pro postavy jednoho hráče, ty si mezi sebou nesmí půjčovat nic.
 • Po setmění musí být v pevnosti zhasnuto. Světla se vypínají centrálně, protože mnoho oblud je světlem fascinováno a snaží se k němu dostat za každou cenu. Postavy nesmí používat venku otevřený oheň ani baterky. Rovněž postavy, které mají schopnost Světelkující kůže mají zakázáno v noci dělat hlídky nebo chodit po hradbách. Pokud vaši postavu načapá šerif a nebo jí někdo šerifovi prásne, vyřídí si to s ní osobně a věřte, že to nebude příjemné!
 • Vaše postava se může podílet na objevování světa. Po jaderné tragédii se všechno změnilo a nikdo pořádně neví, v jakém stavu je země a co se stalo se zvířaty a jací jsou mutanti. Pokud cokoliv postava objeví, je povinná to nahlásit.
 • Záření působí stále a na všechny - každé 3 měsíce (reálného času) přibyde postavě 1 bod do míry mutace. Po každých 6 bodech, postava mutuje dál. Mutace může být urychlena určitými misemi. Mutace jsou stále v pohybu. Schopnosti, které díky nim postava získá, můžou nabývat na síle nebo se také vytrácet. Více ve článku Schopnosti.
 • Pokud si přejete mít dítě, postava musí otěhotnět (sexem, jak jinak). O těhotenství musíte požádat adminy, je jedno, jestli to udělá on nebo ona, ale musí nahlásit oba rodiče, i pokud si postava není jistá, s kým by to měla mít. Jestli se otěhotnění povede, záleží na adminech, stejně tak, jestli dítě žena donosí a porodí. Schopnosti a míra mutace budou dítěti přiděleny adminy. Za dítě musíte hrát - nemůžete ho jen tak někde nechat ležet. První čtyři roky za něj smí postovat ten, kdo se o něj stará (matka), ve svých postech. Od 4 roku věku dítěte už se za něj musí postovat samostatně, protože už má formulovatelné myšlenky a proto mu musíte vytvořit profil. Myslete na to, že Barbosa je primárně vojenská oblast a žena s miminem na krku asi těžko bude plnit své povinnosti. Jednou to nevadí, ale když bude těhotná moc často, může jí šerif z pevnosti vyhodit i s jejími dětmi. Pokud budou vaše děcka dělat nezbednosti, které mohou přímo ohrozit životy lidí, potrestáni budou jak oni, tak vaše postava.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama