Maria Cressen

12. listopadu 2017 v 15:53 |  Postava hráče

Jméno postavy: Maria Cressen
Věk: 15
Schopnost: x
Mutace: Individuál
Sídlo: Pokoje nováčků
Pozice v Barbose: Nováček
Rodina:
Hráč:

Vlastnosti:
SÍLA: 3
RYCHLOST: 12
ODOLNOST: 5
INTELIGENCE: 10
ŠTĚSTÍ: 10
ŠIKOVNOST: 8
MÍRA MUTACE: 5

Popis vzhledu:
Maria je na svůj věk poměrně malá. Se svou výškou 165 centimetrů a s váhou přibližně 55 kilogramů často působí mladší, než ve skutečnosti je. I při pohledu do její věčně zasmušilé tváře, by většina odhadovala její věk tak na třináct let. V její oválné tváři jsou dominantní především posmutnělé hnědé oči a výrazné tmavé obočí.Její vlasy jsou delší a vzhledem k situaci poměrně zachovalé. Konec konců, kdo v téhle době řeší roztřepené konečky? Za roky v krytu již vlasy dávno přivykly životu bez šamponu, a i když jsou obvykle trochu mastnější, není to tak zlé jako na začátku.

Popis povahy:
Hned na první pohled by mělo být každému jasné, že Maria nemá ráda velkou společnost. Pokud nemusí, příliš s ostatními nekomunikuje a když už se k nějakému rozhovoru odhodlá, hovoří tiše a s nejistotou.
Pokud byste chtěli Mariinu povahu k něčemu přirovnat, nejtrefnější označení by bylo Šedá myš. Přesně tak ji totiž obvykle vnímá (nebo spíš nevnímá) její okolí.
Jak již bylo řečeno, Maria je velice tichá a uzavřená. Nejraději se někde zašije a naprosto se ponoří do svých snů a představ. Někdy se zasní tak hluboce, že přestane vnímat, co se kolem ní děje. I přes svoji tichou povahu je Maria velmi aktivní, pokaždé ráda pomůže a vyhledává změny, případně něco, co zavání dobrodružstvím. Samozřejmě, pokud to neobnáší příliš komunikace s lidmi.
Co se týče povinností, projevuje se jako snaživá a svědomitá. Vždy ráda pomůže a je ráda, když někdo potřebuje její pomoc, protože to se rozhodně nestává příliš často.
Vždy měla ráda malé děti a s oblibou se o ně pomáhala starat. Je ale pravda, že v atomovém krytu, kde tak dlouho žila, se s mnoha dětmi nesetkala.
Maria nemá žádnou větší zálibu. Jako malá hrála airsoft (v takové kvalitě, jak ho může hrát sedmileté dítě), teď už jí zbyla pouze četba a její představy.

Historie:
Maria vyrůstala jako každé jiné dítě. Chodila na základku, dělala rodičům radost, nosila samé jedničky. Její matka byla kuchařka a otec pracoval v nedaleké továrně. Byl by to perfektní život, kdyby nedošlo k výbuchu právě té továrny, v níž otec pracoval. Ve zprávách to bylo označeno za teroristický útok (ne že by Maria tehdy věděla, co to znamená). Když o několik hodin později vypukla ve městě panika a podivní agresivní lidé začali napadat vše živé, vyzvedl je strýc s velkou dodávkou a odvezl Mariu i s její maminkou a starším bratrem do opuštěného atomového krytu.
První dva roky uběhly poměrně v klidu. Mariin bratr měl u sebe svoji air-softovou zbraň a střílení do malého terče v jedné z místností bylo dlouho jejich jedinou zábavou. Maminka učila obě své děti číst, psát a všechno ostatní, proto má Maria slušné základní vzdělání (pochopitelně nezná kvadratické rovnice, ale rozhodně není negramotná).
Po dvou letech se do krytu začali dostávat další a další cizinci. Někteří lidé přicházeli sami, jiní s celými rodinami, ale všichni zůstali. Za dalších pět let se v krytu utvořila poměrně velká skupina lidí. Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby kryt neměl omezené zásoby. Jídlo začalo velmi rychle docházet a léky stejně tak. Potíží bylo, že Mariina matka tehdy onemocněla. Bez léků se její nemoc rychle zhoršovala a jednoho dne se prostě již neprobudila.
Další rok zůstala Maria s bratrem a strýcem v krytu. Někteří muži začali lovit, nebo se vydávali do nedalekého města, aby pobrali, co zbylo. Z toho, co se přineslo, se dalo poměrně slušně přežívat, dokud někdo nezapomněl zavřít dveře.
Přes noc se do krytu dostalo cosi, co Maria dosud neviděla. Nebyla si jistá, či to byl člověk nebo zvíře. Když ji probudil křik a hlasité rány ve vedlejší místnosti, jen v panice sebrala svůj batoh, pár konzerv z poličky a svoji bundu a co nejrychleji běžela k východu. Po cestě ale viděla to, co jí ještě teď nahání noční můry. Uprostřed chodby zahlédla svého bratra rozsápaného na kusy, přesto ho velmi dobře poznala. Vedle něj ležel strýc se zbraní v ruce. Maria zpanikařila ještě víc a bez rozmyslu vyběhla ven z krytu. Běžela, dokud mohla. Potom, když byla již dost daleko tak se schovala aby počkala na východ slunce.
Několik dní vyděšeně bloudila okolím. (Nutno podotknout, že od svých sedmi let se jen zřídka kdy dostala ven z krytu). Nevěděla, kam jde. Prostě šla dál a děkovala bohu, že nepotkala žádnou další stvůru. Když už nějakou viděla, bylo to skrze stromy a žádná si jí nevšimla.
Když se před ní objevily hradby, které se zdály obydlené, připadala si jako ten nejšťastnější člověk na světě. Rychle se vydala najít nějakou cestu dovnitř a doufala, že ji tam pustí.

Inventář:
Zbraně:
Kapesní nožík (120)
z kže vyrobená rukavice s kovovými drápy (500)
Ostatní:
Vojenský kompas (3500)
Starý batoh (původně růžový, teď už by někdo těžko uhodl jeho barvu) (200)
termoska (300)

Hygienické potřeby:
starý hřeben
starý zubní kartáček
balení dámských tamponů (300)
hřeben (80)
gumička (30)

Oblečení:
Staré džíny od kohosi z krytu (80)
Dříve bílé tričko (těžko říct, jakou barvu má teď) (50)
Ne příliš teplá hnědá mikina (100)
Staré tenisky, které drží pohromadě jenom díky tomu, že jsou oblepené izolepou
neprodyšné boty (500)
odrbané botasky (120)

Zkušenosti v boji:
Boj beze zbraně: 0
Boj s pistolemi: 1
Boj s chladnými zbraněmi: 0
Boj s těžkými střelnými zbraněmi: 0

Speciální dovednosti:

Základy survivalizmu
Rozumí si s malými dětmi

Strach z komunikace s cizími lidmi
Strach z hluboké vody
Strach z hadů

Jazykové dovednosti:
Poválečná angličtina
Francouzština

Osoba na fotce: Alycia Debnam Carey

Kontakt na hráče: FACEBOOK
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama